sobota, 7 listopada 2015

Wyjątkowe warsztaty

Kiedy poproszono mnie o poprowadzenie warsztatów w jednej ze szkół podstawowych, zostałam poinformowana również, że  będzie to jedną z atrakcji obchodów 10 rocznicy nadania tej szkole im. Juliana Tuwima. Dzieci pojawiać się będą o różnych godzinach w różnych grupach jeśli idzie o liczebność i wiek... niełatwe zadanie :) Pomyślałam jednak, że dam radę i od razu wpadłam na pomysł robienia maleńkich notesów z cytatem na wewnętrznej stronie okładki. Cytat z poezji Tuwima oczywiście. Zaraz potem wiedziałam już, że idealnie sprawdzą się w takiej sytuacji uniwersalne i różnorodne papiery Altair Art, a przede wszystkim- elementy do samodzielnego wycinania! I to był strzał w dziesiątkę, warsztaty musiałam mocno improwizować, przewinęło się przez nie kilkadziesiąt osób, a mając na przykład jednocześnie w klasie grupę z zeróweczki i męską część jednej z klas szóstych innego wyjścia nie było- inwencja twórcza i pomoc Pań pracujących w szkole rozwiązały każdy problem :) Efekt pracy dzieci- cudowny, niestety zdjęć mało, ale choć kilkoma chciałam się dziś z Wami podzielić. Od tego spotkania minęły już dwa miesiące, ale wciąż z radością wspominam przesympatycznych kilka godzin spędzonych wtedy z tymi niezwykle zdolnymi dziećmi!
Piszę Wam dziś o tym także dlatego, że zbliżające się Mikołajki są pretekstem do twórczych spotkań z dziećmi i okazją by nauczyć ich tego, co my rękodzielnicy wiemy od dawna- najbardziej wartościowy upominek to ten, który wykonamy własnoręcznie :)
Taki notes można stworzyć z grubych papierów do scrapbookingu i klejonych bloczków - biurowych kostek ( z jednej stworzymy spokojnie 4 notesiki), w roli ozdób i dodatków, sprawdzą się doskonale paski 
(to także świetne ćwiczenie dla dzieci- wycinanie różnych elementów)
...
i jeszcze wiele innych, jakie wraz z papierami Altair Art znajdziecie w Skarbnicy Pomysłów.

3 komentarze:

  1. Gratuluję udanych warsztatów. Widać na zdjęciach, że miałaś bardzo utalentowanych uczniów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać, że dzieciaki miały frajdę. Nawet chłopcy! :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję dziewczyny, to prawda, dzieci mają niezwykły talent do prac scrapowych!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...