piątek, 18 października 2019

Bez wykrojników - kurs / Without cutting dies - tutorial

Witajcie!
Na co dzień, podczas tworzenia, korzystamy z wielu udogodnień - bez wątpienia jednym z nich jest maszynka i nieodłączne wykrojniki. Ja chciałam dziś powrócić do początków – pamiętacie, jak to jest tworzyć bez wykrojników? Zapraszam na mini kurs na prostą kartkę bez użycia wykrojników.


Przyznaję, że nie wyobrażam sobie pracy bez mojej maszynki, więc dla mnie samej było to wyzwanie. Czym więc wzbogacić kompozycję? Ja postawiłam na pięknie zdobione papiery z kolekcji MidWinter, oraz tekturki, a podczas pracy nie zbliżałam się do mojej maszynki.

Zaczynamy od wyboru papierów – ja w kartkach lubię tworzyć tło z dwóch wzorów papierów, tworząc warstwy. Pomiędzy wędruje biały papier wizytówkowy.


Wycięłam uroczy kwiatowy wianek, który znajdziecie na wewnętrznej stronie okładki kolekcji.


Na tle umieściłam border wycięty dziurkaczem brzegowym.


 
Jako główną ozdobę wybrałam tekturkę młodej pary, do tego napis oraz tekturowe serduszka.
Na tym etapie zawsze układam poszczególne elementy i robię zdjęcie pracy, nanoszę ewentualne poprawki, a potem sklejam wszystko od podstaw na podstawie zdjęcia. Nie zawsze efekt końcowy się z nim zgadza, co widać na ostatnim zdjęciu mojej pracy.


Drugą warstwę papieru przykleiłam na taśmie dystansowej. Wianek przykleiłam niezbyt precyzyjnie, by powywijać listki i nadać mu wrażenia przestrzenności. Tekturka również została przyklejona na taśmie dystansowej. Ostatnie dodatki i gotową kartkę naklejam na bazę.

A oto raz jeszcze efekt końcowy:
 


Wykorzystałam:
I used:
  
https://www.skarbnicapomyslow.pl/pl/c/Midwinter/468
 
    Ciepło pozdrawiam!
Warm greetings! 

2 komentarze:

  1. Przypomniałam sobie swoje początki bez maszynki, ale tak ładnych kartek to ja nigdy nie robiłam czy bez maszynki czy nawet z nią :) Jest śliczna, dzięki za fajny kurs.

    OdpowiedzUsuń
  2. śliczna praca, a kompozycja bez wykrojników wyszła cudownie!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...